Členové

David Kaszper – předseda

Jmenuji se David Kaszper a jsem studentem oboru geodézie na SPŠ stavební v Ostravě. Zajímám se o politiku, veřejné dění a sport. Dění kolem mne mi není lhostejné a proto se do něho snažím aktivně zapojit nejrůznějšími způsoby. Zastávám názor, že každý by se měl zajímat o to, co se kolem něho děje, protože v tom prostředí žije on i celá jeho rodina. Právě díky mým zájmům jsem na začátku roku 2019 vstoupil do PDMMO, protože je to skvělá příležitost být součástí skvělého kolektivu, nebo krásných a smysluplných projektů. V červnu v roce 2019 jsem se rozhodl kandidovat do předsednictva, protože jsem si chtěl vylepšit své dosavadní dovednosti a taky se přiučit něčemu novému. Byl jsem zvolen na pozici 2. místopředsedy a celý rok jsem si v předsednictvu rozvíjel své soft skills a nabral další zkušenosti. V posledních volbách jsem získal post předsedy PDMMO a už se těším na spolupráci s ostatními členy. Jsem rád, že znovu nasbírám nové zkušenosti a naopak ty získané mohu předat dále ostatním členům, třeba nově příchozím. Během členství v PDMMO jsem se naučil spoustu věcí, které rozhodně využiji ve svém životě. Je to způsob, jak se neformálně vzdělávat, setkat se s významnými lidmi, navštívit významná místa, proto rozhodně doporučuji všem členství v PDMMO. Určitě nebude nikdo litovat. V dalším volném čase hraji aktivně fotbal a jsem fotbalový rozhodčí. Když zrovna nepobíhám po fotbalových trávnících, tak se rád zapojím do jakéhokoliv sportu. Snažím si užívat život a raduji se i z maličkostí.

Denis Hradil – místopředseda

Denis si sem vloží nějaký text 😀

Lukáš Čechaček – tajemník

Ahoj, mé jméno je Lukáš a v současné době studuji předposlední ročník osmiletého oboru Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě. Už dlouho se zajímám o věci, které se kolem mě dějí a s tím související politiku, především tu na nižších úrovních (kraj, obec). Ačkoli volného času nemám mnoho, tak se ho snažím využívat i aktivně, rád se projedu na bruslích nebo si jen tak vyjdu na procházku do přírody. V Parlamentu působím již od konce roku 2016 a za tu dobu jsem měl příležitost podílet se na spoustě zajímavých projektů. Taky jsem si prošel různými pozicemi a dokonce jsem chvíli PDMMO i vedl. To vše mi dalo mnoho zkušeností, ze kterých nyní těžím při studiu i v zaměstnání. Jsem si jist, že bez Parlamentu bych se svými dovednostmi nebyl tam, kde jsem, a že Parlament je dobrá zkušenost pro všechny, kdo se chtějí rozvíjet a naučit se něco praktického nad rámec školních osnov.

Petra Zemanová

Studuji veřejnou správu na Gymnáziu a Střední odborné škole ve Frýdku-Místku, bydlím ale v Ostravě. Svůj volný čas věnuji rodině, kamarádům nebo sobě. Ráda si zajdu na hory nebo si přečtu knihu. Nepohrdnu dobrým jídlem ani pitím. V Parlamentu působím od jara 2019, a za tu dobu jsem pochytila spousty nových zkušeností, které se mi budou hodit jak do profesního, tak i do soukromého života.

Lea Prusková

Členkou PDMMO jsem od roku 2015. Studuji Ekonomickou geografii a regionální rozvoj na Ostravské Univerzitě. Parlamentu vděčím za můj rozvoj v komunikačních, manažerských dovednostech a za možnost zapojení se do kolektivu aktivních a inspirativních studentů. Možnost vytvořit a realizovat své projekty, které rozvíjejí nejen naše město jako srdce našeho regionu, beru jako zásadní přínos k mému dospívání a seberealizaci. Velmi si také vážím podpory vedení střední školy (Obchodní akademie, Ostrava- Poruba) v studentskou samosprávu, ve které jsem byla 3 roky předsedkyní a která mě s činností PDMMO seznámila. Svými zkušenostmi a poznatky ze studií v zahraničí se chci věnovat rozvoji našeho školství, vzdělávání a propojování zájmů všech generací. Graduovala jsem Montaně, odmaturovala v Ostravě, a nyní se chystám na semestr studia do Arizony a Rigy kde nehodlám své cesty ukončit. Pokud přijde čas na odpočinek, tak mezi mé záliby patří: cyklistika, víkendy na lyžích, činnost v turistickém oddíle mládeže spojená s pořádáním letních táborů, zahraniční kultury a v neposlední řadě se neformálně vzdělávat!!!

Denis Pščolka

Jsem studentem čtyřletého oboru na Wichterlově gymnáziu. Hraji národní házenou přes 7 let a třetím rokem  na kytaru. Rád se označuji za dobrodružného. Zajímám se o politiku, veřejné dění nebo taky hry. Hlavní důvod, proč jsem vkročil mezi čtyři stěny parlamentu, bude pravděpodobně má velká záliba v mluvení, ba dokonce podle některých až příliš velká a užívání si krásy debat či hledání řešení. Funguji na principu pokus omyl, ač se mi to občas vymstí.

Jakub Martínek

Jakub si sem vloží nějaký text 😀

Patrik Jurík

Ahoj, jméno mé je Patrik Jurík a je mi 18 let. Druhým rokem navštěvuji Moravskoslezskou obchodní akademii a pocházím z překrásné vesnice Velké Karlovice. Mezi mé koníčky patří četba, nejraději mám ruské klasiky např. Zločin a trest od Dostojevskijého. Potom hraní počítačových her, ale to hlavní je móda, hlavně tedy klasická elegantní móda, kde se snažím držet viktorianského stylu. A nakonec něco málo o tom, proč jsem se rozhodl přidat do PDMMO. Od doby kdy jsem se aktivně začal zajímat o politiku, jsem se vždy chtěl přidat do organizace, které by sdružovala lidi se stejným zájmem.

Jana Burzyková

Jana si sem vloží nějaký text 😀

Jan Mitták

Jan si sem vloží nějaký text 😀