David Kaszper | předseda, člen od roku 2019

Jmenuji se David Kaszper a jsem studentem oboru inženýrská geodézie na VŠB-TU Ostrava. Zajímám se o politiku, veřejné dění a sport. Dění kolem mne mi není lhostejné a proto se do něho snažím aktivně zapojit nejrůznějšími způsoby. Zastávám názor, že každý by se měl zajímat o to, co se kolem něho děje, protože v tom prostředí žije on i celá jeho rodina. Právě díky mým zájmům jsem na začátku roku 2019 vstoupil do PDMMO, protože je to skvělá příležitost být součástí skvělého kolektivu, nebo krásných a smysluplných projektů. V červnu v roce 2019 jsem se rozhodl kandidovat do předsednictva, protože jsem si chtěl vylepšit své dosavadní dovednosti a taky se přiučit něčemu novému. Byl jsem zvolen na pozici 2. místopředsedy a celý rok jsem si v předsednictvu rozvíjel své soft skills a nabral další zkušenosti. V následujících volbách jsem získal post předsedy PDMMO a usiloval jsem o stabilizování naší organizace. V současném volebním období jsem obhájil post předsedy a už se těším na spolupráci s ostatními členy. Jsem rád, že znovu nasbírám nové zkušenosti a naopak ty získané mohu předat dále ostatním členům, třeba nově příchozím. Během členství v PDMMO jsem se naučil spoustu věcí, které rozhodně využiji ve svém životě. Je to způsob, jak se neformálně vzdělávat, setkat se s významnými lidmi, navštívit významná místa, proto rozhodně doporučuji všem členství v PDMMO. Určitě nebude nikdo litovat. V dalším volném čase hraji aktivně fotbal a jsem fotbalový rozhodčí. Když zrovna nepobíhám po fotbalových trávnících, tak se rád zapojím do jakéhokoliv sportu. Snažím si užívat život a raduji se i z maličkostí.


Lucie Sečkařová | místopředsedkyně, členka od roku 2022

Jmenuji se Lucie Sečkařová a jsem studentkou porubského Gymnázia Olgy Havlové. Volného času nemám mnoho, ale snažím se ho naplno využívat. Věnuji se zpěvu, hře na elektrické klávesy a malování. Ráda také sportuji a chodím do posilovny. Do parlamentu jsem se přidala s vyhlídkou, že by mi mohl pomoci rozšířit si obzory, naučit se něco nového a načerpat zkušenosti.


Marie Vehovská | místopředsedkyně, členka od roku 2021

Jmenuji se Marie Vehovská a jsem studentkou Gymnázia Františka Hajdy v Ostravě – Hrabůvce. Svůj volný čas věnuji hře na lesní roh, dobrovolnictví a především tedy mládežnickým parlamentům. Součástí Dětského zastupitelstva města Vratimov jsem od roku 2015 a poslední tři roky jsem jeho předsedkyní. V září 2021 jsem získala členství v PDMMO a měsíc na to i v PDMMSK. Participování v rámci těchto organizací mělo velký vliv na můj seberozvoj. Měla jsem a mám příležitosti účastnit se různých mezinárodních projektů, což mě obohatilo o nové zážitky, přátele a vědomosti. Současně mi to velmi pomohlo s aktivním užíváním anglického jazyka.

Koncept mládežnických parlamentů je mi blízký a v jeho šíření vidím smysl.


Aneta Jandíková | tajemnice, členka od roku 2022

Jmenuji se Aneta Jandíková a jsem studentkou na ostravském gymnáziu Olgy Havlové. Svůj volný čas ráda trávím sportováním, čtením, cestováním a obecně poznáváním a zkoušením všeho nového. I proto jsem se připojila k Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy.

Je to pro mě místo, kde je prostor se rozvíjet, rozšiřovat si obzory, setkat se se spoustou zajímavých lidí a podílet se na aktivitách, u kterých bych bez parlamentu ani nevěděla, že to umožňují.


Kevin Wrobel | webmaster, člen od roku 2021

Jmenuji se Kevin Wrobel a jsem student SPŠS Ostrava, přesněji oboru Technické lyceum, jelikož bych se chtěl stát architektem. Sice bydlím v Orlové, ale v Ostravě jsem vyrůstal a žil 16 let. Žiji velmi sociálním životem a od toho se také odvíjí mé koníčky: 11 let jsem hrával fotbal, ale teď už dělám jen rozhodčího, od roku 2018 tančím v páru latinskoamerické tance v LR Cosmetic Dance Team a na podzim 2021 jsem začal také standart. Dobrovolně dělám asistenta v Taneční škole Chlopčík. V PDMMO jsem se ocitl čistou náhodou přes naší školu, kde jsme se během diskuzí a řešení problémů, které vznikly na základě epidemie SARS-CoV-2, spřátelili s nynějším předsedou Davidem Kaszperem.  Díky PDMMO jsem si uvědomil, že mohu pro sebe udělat mnohem víc, ale hlavně i pro ostatní. I přes apolitický režim v PDMMO jsem se trošku začal zajímat o volby a vznikl u mě takový názor, že by mladí měli volit, čímž nepřímo rozhodují o svém budoucím životě. Dle mého názoru by se každý mladý měl podílet na vývoji svého okolí a ukázat, nyní početnější starší generaci, že náš hlas je důležitý a není nám jedno, kde žijeme. Naučil jsem se zde participaci na lokální, ale i mezinárodní úrovni a vytvořil si úžasné vztahy s lidmi napříč Českem, ale i Evropou.

Získané zkušenosti se snažím dále šířit alespoň do podvědomí ostatních a zjistil jsem, že mě takové věci naplňují. Participace mladých je důležitá!!


Lea Prusková | členka od roku 2015

Studuji Ekonomickou geografii a regionální rozvoj na Ostravské Univerzitě. Parlamentu vděčím za můj rozvoj v komunikačních, manažerských dovednostech a za možnost zapojení se do kolektivu aktivních a inspirativních studentů. Možnost vytvořit a realizovat své projekty, které rozvíjejí nejen naše město jako srdce našeho regionu, beru jako zásadní přínos k mému dospívání a seberealizaci. Velmi si také vážím podpory vedení střední školy (Obchodní akademie, Ostrava- Poruba) v studentskou samosprávu, ve které jsem byla 3 roky předsedkyní a která mě s činností PDMMO seznámila. Svými zkušenostmi a poznatky ze studií v zahraničí se chci věnovat rozvoji našeho školství, vzdělávání a propojování zájmů všech generací. Graduovala jsem Montaně, odmaturovala v Ostravě, a nyní se chystám na semestr studia do Arizony a Rigy kde nehodlám své cesty ukončit.

Pokud přijde čas na odpočinek, tak mezi mé záliby patří: cyklistika, víkendy na lyžích, činnost v turistickém oddíle mládeže spojená s pořádáním letních táborů, zahraniční kultury a v neposlední řadě se neformálně vzdělávat!!!


Kristýna Anna Kubanková | členka od roku 2021

Ahoj, jmenuji se Kristýna Anna, žiji dostatečně blízko Ostravy, abych se mohla považovat za Ostraváka, ale zároveň dostatečně daleko, aby pro mě v příměstských autobusech chtěli kupón na dvě zóny. Přes den jsem věčně veselou studentkou stavebního inženýrství na Vysoké škole Báňské a v noci vášnivou čtenářkou, filmovou kritičkou, jezdkyní na koni, milovnicí nočních procházek a vroubkových chipsů, fanynkou Boženy Němcové a hrdou, ale nepraktikující členkou facebookové skupiny Chovatelé drůbeže.

V rámci vztahové kontinuity jsem se dostala do PDMMO a překvapena svým zaujetím jsem se rozhodla připojit k jeho činnosti a rozšířit si obzory.


Jana Burzyková | členka od roku 2020

Jmenuji se Jana Burzyková a jsem studentkou ostravského Gymnázia Olgy Havlové. Zajímám se o aktuální dění a ráda se učím novým věcem, soustavně si tak rozšiřuji obzory. Svůj volný čas se snažím krátit si sportem, procházkami po okolí nebo s rodinou či přáteli. Do Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy jsem se přidala v roce 2020 s očekáváním, že se opět dozvím a naučím něco nového, a zároveň získám další, pro mě dosud nepoznané, životní zkušenosti. 

Věřím, že Parlament je skvělé místo, kde si můžete potvrdit své schopnosti, realizovat společensky prospěšné nápady, zúčastnit se zajímavých projektů a nabýt nové znalosti

_________________


Martin Soszka | člen od roku 2022

Jmenuji se Martin Soszka a jsem studentem ZŠ Porubské 832 (což se brzy změní, bo přijímačky snad vyjdou). Rád se pohybuji na internetu, ale i v reálném životě. Miluji společnost, legraci a hlavně spolupráci. Miluji češtinu, můj rodný jazyk, ale i angličtinu a němčinu. Asi můžete hádat jak mi jde matematika. 🙂 Dvě věci, které jsou balzám na moji duši, jsou hudba, nebo humor. Rád konverzuji a dozvídám se nové pohledy lidí, ale i jejich příběhy, nebo klidně i co měli na oběd. Také rád komentuji a beru to jako svůj koníček, který ale může být někdy i otravný. Život většinou beru tak, že jestli se něco nepovede, aspoň budu mít co vyprávět. A ano, mám rád písničku ,,Není Nutno“, jak jste to uhodli? Mám rád i sporty, i když je moc nepraktikuji, ale když mám čas nebo chuť tak hraji badminton, bowling, ale rád si i zaběhám sprinty, nebo i delší tratě. Parlament beru jako místo, kde můžu rozvíjet svoje oblíbené koníčky, což jsou organizace akcí a debaty apod. Jsem rád že jsem členem PDMMO a vidím v členství potencionál.


Tvé jméno a příjmení 🙂 | člen/ka od roku 2022

Parlamentáři se scházejí minimálně dvakrát v měsíci a pod vedením předsednictva PDMMO vytvářejí kulturní, sportovní, ekologické i mediální projekty s podporou politické garnitury ve městě. Cílem Parlamentu není jen nabídnout ostravské mládeži své akce, ale vytvářet ze svých členů osobnosti. Učení organizace, vedení, řečnění či spolupráce- to jsou hlavní cíle našich mladých členů.

Napiš nám, těšíme se na novou spolupráci!