David Kaszper | předseda, člen od roku 2019

Jmenuji se David Kaszper a jsem studentem oboru inženýrská geodézie na VŠB-TU Ostrava. Zajímám se o politiku, veřejné dění a sport. Dění kolem mne mi není lhostejné a proto se do něho snažím aktivně zapojit nejrůznějšími způsoby. Zastávám názor, že každý by se měl zajímat o to, co se kolem něho děje, protože v tom prostředí žije on i celá jeho rodina. Právě díky mým zájmům jsem na začátku roku 2019 vstoupil do PDMMO, protože je to skvělá příležitost být součástí skvělého kolektivu, nebo krásných a smysluplných projektů. V červnu v roce 2019 jsem se rozhodl kandidovat do předsednictva, protože jsem si chtěl vylepšit své dosavadní dovednosti a taky se přiučit něčemu novému. Byl jsem zvolen na pozici 2. místopředsedy a celý rok jsem si v předsednictvu rozvíjel své soft skills a nabral další zkušenosti. V následujících volbách jsem získal post předsedy PDMMO a usiloval jsem o stabilizování naší organizace. V současném volebním období jsem obhájil post předsedy a už se těším na spolupráci s ostatními členy. Jsem rád, že znovu nasbírám nové zkušenosti a naopak ty získané mohu předat dále ostatním členům, třeba nově příchozím. Během členství v PDMMO jsem se naučil spoustu věcí, které rozhodně využiji ve svém životě. Je to způsob, jak se neformálně vzdělávat, setkat se s významnými lidmi, navštívit významná místa, proto rozhodně doporučuji všem členství v PDMMO. Určitě nebude nikdo litovat. V dalším volném čase hraji aktivně fotbal a jsem fotbalový rozhodčí. Když zrovna nepobíhám po fotbalových trávnících, tak se rád zapojím do jakéhokoliv sportu. Snažím si užívat život a raduji se i z maličkostí.


Jana Burzyková | místopředsedkyně, členka od roku 2020

Jmenuji se Jana Burzyková a jsem studentkou ostravského Gymnázia Olgy Havlové. Zajímám se o aktuální dění a ráda se učím novým věcem, soustavně si tak rozšiřuji obzory. Svůj volný čas se snažím krátit si sportem, procházkami po okolí nebo s rodinou či přáteli. Do Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy jsem se přidala v roce 2020 s očekáváním, že se opět dozvím a naučím něco nového, a zároveň získám další, pro mě dosud nepoznané, životní zkušenosti. Věřím, že Parlament je skvělé místo, kde si můžete potvrdit své schopnosti, realizovat společensky prospěšné nápady, zúčastnit se zajímavých projektů a nabýt nové znalosti


Denis Hradil | člen od roku 2018

Jmenuji se Denis Hradil a jsem studentem maturitního ročníku na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida v Ostravě. Zajímám se o politiku, veejné dění a technologie. Kromě vyhledávání si informací o veřejném dění se snažím také do veřejného dění zasahovat. Mimo práce pro Parlament vedu také Školní Senát, jsem Členem několika dalších mládežnických organizací, ale také pravidelně chodím na zasedání obecního zastupitelstva, kde se snažím i přispívat do diskusí. Moje motivace pro vstup do Parlamentu byla ve srovnaní s ostatními zcela nevšední. Poprvé jsem se o Parlamentu dozvěděl v první polovině roku 2018 a po půl roce jsem ze znechucení z prokrastinace vzal telefon a přidal se. V červnu ruku 2019 jsem se rozhodl kandidovat do předsednictva a byl jsem zvolen na pozici 1. místopředsedy. Ve volbách roku 2020 jsem tento post obhájil. Za ta léta v Parlamentu jsem se naučil spoustu nový dovedností, které bych rád předal dále a zároveň je plánuji stále více rozvíjet. Nebál bych se říct, že vstoupit ve druháku do Parlamentu byl nejlepší a zároveň největší krok dopředu během studia střední školy, protože mi Parlament posloužil jako odrazový můstek do světa mládežnických organizací, jejich aktivit, jejich fungování a hlavně do světa studentských simulací.


Lukáš Čechaček | člen od roku 2017

Ahoj, mé jméno je Lukáš a v současné době studuji předposlední ročník osmiletého oboru Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě. Už dlouho se zajímám o věci, které se kolem mě dějí a s tím související politiku, především tu na nižších úrovních (kraj, obec). Ačkoli volného času nemám mnoho, tak se ho snažím využívat i aktivně, rád se projedu na bruslích nebo si jen tak vyjdu na procházku do přírody. V Parlamentu působím již od konce roku 2016 a za tu dobu jsem měl příležitost podílet se na spoustě zajímavých projektů. Taky jsem si prošel různými pozicemi a dokonce jsem chvíli PDMMO i vedl. To vše mi dalo mnoho zkušeností, ze kterých nyní těžím při studiu i v zaměstnání. Jsem si jist, že bez Parlamentu bych se svými dovednostmi nebyl tam, kde jsem, a že Parlament je dobrá zkušenost pro všechny, kdo se chtějí rozvíjet a naučit se něco praktického nad rámec školních osnov.


Vilém Honysz | webmaster, člen od roku 2017

V květnu 2017 jsem se tak nějak omylem ocitl na zasedání PDMMO – organizace, o jejíž existenci jsem nikdy dříve neměl nejmenší ponětí. A právě tento krok do neznáma mi otevřel dveře do světa. Za více než tři roky členství jsem se prací na různorodých úkolech přiučil dovednostem, které mi nikdo nevezme a zároveň jsem vystřídal různé pozice včetně předsedy sdružení. Naučil jsem se plánovat svůj čas efektivně, plnit úkoly před stanovenými „deadliny”, psát e-maily redakcím regionálních deníků, jednat s vrcholnými představiteli města, pořádat workshopy, přednášky, krajské konference nebo napsat žádost o finanční dotaci, náležitě si ji obhájit a správně vyúčtovat. Naučil jsem se takovým aktivitám, o kterých by se mi ve školním vyučování mohlo jen zdát. O reprezentaci PDMMO v zahraničí jsem se zmínil v tomto článku: https://karierko.cz/clanek/pracovni-zkusenosti-studentu/vilem-neboj-se-promluvit/. Odmaturoval jsem na gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě, v současnosti studuji obor Priestorové plánovanie na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Rád cestuji a poznávám při tom specifickou kulturu, zvyky a socioekonomickou situaci jednotlivých zemí. Mezi mé zájmy patří dále německý jazyk, rozvoj měst, regionů a veřejná správa, což jsou obory, kterým bych se chtěl profesně věnovat.


Lea Prusková | členka od roku 2015

Studuji Ekonomickou geografii a regionální rozvoj na Ostravské Univerzitě. Parlamentu vděčím za můj rozvoj v komunikačních, manažerských dovednostech a za možnost zapojení se do kolektivu aktivních a inspirativních studentů. Možnost vytvořit a realizovat své projekty, které rozvíjejí nejen naše město jako srdce našeho regionu, beru jako zásadní přínos k mému dospívání a seberealizaci. Velmi si také vážím podpory vedení střední školy (Obchodní akademie, Ostrava- Poruba) v studentskou samosprávu, ve které jsem byla 3 roky předsedkyní a která mě s činností PDMMO seznámila. Svými zkušenostmi a poznatky ze studií v zahraničí se chci věnovat rozvoji našeho školství, vzdělávání a propojování zájmů všech generací. Graduovala jsem Montaně, odmaturovala v Ostravě, a nyní se chystám na semestr studia do Arizony a Rigy kde nehodlám své cesty ukončit. Pokud přijde čas na odpočinek, tak mezi mé záliby patří: cyklistika, víkendy na lyžích, činnost v turistickém oddíle mládeže spojená s pořádáním letních táborů, zahraniční kultury a v neposlední řadě se neformálně vzdělávat!!!


Denis Pščolka | člen od roku 2018

Jsem studentem čtyřletého studia na Wichterlově gymnáziu. Přes 10 let hraji národní házenou za TJ Sokol Svinov a ve Svinově, který bude navždy v mém srdíčku, také žiji. Dále se aktivně věnuji hře na klasickou kytaru, horské turistice, dramatu či občasně i skautingu. Zajímám se o veřejné dění, rád se zlepšuji a učím novým věcem, takže asi není úplně překvapením, že jsem se rozhodl vstoupit do PDMMO, kde jsem se mohl podílet na pořádání široké škály velice zajímavých projektů, seznámit s fajn podobně smýšlejícími lidmi nebo naučit nové dovednosti. Vždy si rád s kýmkoliv popovídám o jakémkoliv tématu, obzvlášť když nezastáváme stejný názor, jelikož nikdo z nás nemá a nebude mít vždycky pravdu.


Patrik Jurík | člen od roku 2020

Ahoj, jméno mé je Patrik Jurík a je mi 18 let. Druhým rokem navštěvuji Moravskoslezskou obchodní akademii a pocházím z překrásné vesnice Velké Karlovice. Mezi mé koníčky patří četba, nejraději mám ruské klasiky např. Zločin a trest od Dostojevskijého. Potom hraní počítačových her, ale to hlavní je móda, hlavně tedy klasická elegantní móda, kde se snažím držet viktorianského stylu. A nakonec něco málo o tom, proč jsem se rozhodl přidat do PDMMO. Od doby kdy jsem se aktivně začal zajímat o politiku, jsem se vždy chtěl přidat do organizace, které by sdružovala lidi se stejným zájmem.


Tvé jméno a příjmení 🙂 | člen/ka od roku 2021

Parlamentáři se scházejí minimálně dvakrát v měsíci a pod vedením předsednictva PDMMO vytvářejí kulturní, sportovní, ekologické i mediální projekty s podporou politické garnitury ve městě. Cílem Parlamentu není jen nabídnout ostravské mládeži své akce, ale vytvářet ze svých členů osobnosti. Učení organizace, vedení, řečnění či spolupráce- to jsou hlavní cíle našich mladých členů.

Napiš nám, těšíme se na novou spolupráci!