Členové

Předsednictvo

David Kaszper

Předseda | člen od roku 2019

Zajímám se o veřejné dění, sport, politiku i kulturu. Není mi lhostejné mé okolí a stejně tak mi není lhostejný život nás všech, proto v komunitě s radostí přispívám drobnostmi ke zlepšení našich životů a aktivně se na dění kolem mne snažím participovat. O PDMMO jsem se dozvěděl během mého studia na SPŠ stavební Ostrava, kde jsem v roce 2021 maturoval v oboru geodézie a katastr nemovitostí. Na začátku r. 2019 jsem tedy využil možnost se zapojit do naší mládežnické organizace a začal se aktivně podílet na její činnosti. Stal jsem se součástí úžasného kolektivu kamarádů a kamarádek, který mě neustále posouvá dále a jsem rovněž součástí nádherných a smysluplných projektů. Díky těmto projektům jsem poznal mnoho skvělých lidí především z ČR, Slovenska a Polska, kteří jsou si navzájem inspirací, podporou a motivací v podobné činnosti. V červnu 2019 jsem prvně usiloval o pozici v předsednictvu, byl jsem zvolen 2. místopředsedou PDMMO a zintenzivnil jsem tak svou aktivitu. V této činnosti jsem se našel a PDMMO mi brzy přirostlo k srdci, i proto jsem kandidoval o rok později na pozici předsedy PDMMO, byl jsem zvolen a od té doby už jsem pozici dvakrát obhájil. Těší mě, že se stále mohu rozvíjet, získávat nové zkušenosti a naopak ty získané mohu předávat dále. Během členství v PDMMO jsem se naučil spoustu věcí, které rozhodně využiji ve svém životě. Je to způsob, jak se neformálně vzdělávat, setkat se s významnými lidmi, nebo např. navštívit významná místa, proto rozhodně doporučuji všem členství v PDMMO. Určitě nebude nikdo litovat. Další část mého volného času patří sportu, v současné době jsem fotbalový rozhodčí na listině MSK FS, ale rekreačně si užívám i jiné sporty.

Lucie Sečkařová

1. Místopředsedkyně
Členka od roku 2022

Jmenuji se Lucie Sečkařová a jsem studentkou porubského Gymnázia Olgy Havlové. Volného času nemám mnoho, ale snažím se ho naplno využívat. Věnuji se zpěvu, hře na elektrické klávesy a malování. Ráda také sportuji, střílím ze vzduchové pistole a pravidelně cvičím. Do parlamentu jsem se přidala v lednu roku 2022 s vyhlídkou, že by mi mohl pomoci rozšířit si obzory, naučit se něco nového a načerpat zkušenosti. Hned po mém nástupu jsem se aktivně účastnila zasedání parlamentu a vyjela jsem i na různé mezinárodní projekty. Během krátké doby jsem tímto získala mnoho nezapomenutelných zážitků a nových vědomostí. V červnu jsem poté kandidovala na pozici místopředsedkyně, neboť se chci více podílet na fungování PDMMO.

Martin Sozska

2. Místopředseda | člen od roku 2022

Martin bohužel o sobě zatím nic nenapsal. 🙁

Lenka Krahulcová

Tajemnice | členka od roku 2022

Ahoj, jmenuji se Lenka Krahulcová a v Parlamentu dětí a mládeže jsem oficiálním členem od září roku 2022. Je mi 17 let a jsem studentkou třetího ročníku Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě – Porubě. Zajímá mě dění v Ostravě, a především proto jsem se rozhodla do PDMMO vstoupit. Parlament je pro mě úžasnou příležitostí, jak se angažovat ve veřejných věcech Ostravy a zároveň posouvat sebe samotnou vpřed a získávat mnoho nových zkušeností. Pomáhá mi například v rozvíjení organizačních schopností, mluvení na veřejnosti, lepší spolupráci v kolektivu apod. V rámci PDMMO se můžu podílet na zajímavých projektech a akcích, a to nejenom v České republice, ale i v zahraničí, což mi umožňuje poznávat nová místa. Velkým důvodem, proč do PDMMO chodím jsou také úžasní lidé, které jsem tady mohla poznat a se kterými nás pojí nejen členství v parlamentu, ale hlavně přátelství. Většinu svého volného času trávím se svou rodinou a kamarády, ráda cvičím, chodím do přírody nebo poslouchám hudbu.

Členové

Lea Prusková

Členka od roku 2015

Studuji Ekonomickou geografii a regionální rozvoj na Ostravské Univerzitě. Parlamentu vděčím za můj rozvoj v komunikačních, manažerských dovednostech a za možnost zapojení se do kolektivu aktivních a inspirativních studentů. Možnost vytvořit a realizovat své projekty, které rozvíjejí nejen naše město jako srdce našeho regionu, beru jako zásadní přínos k mému dospívání a seberealizaci. Velmi si také vážím podpory vedení střední školy (Obchodní akademie, Ostrava- Poruba) ve studentské samosprávě, ve které jsem byla 3 roky předsedkyní a která mě s činností PDMMO seznámila. Svými zkušenostmi a poznatky ze studií, stáží a konferencí v zahraničí se chci věnovat udržitelnému rozvoji v našem regionu a propojit zájmy všech generací Moravskoslezského kraje v oblasti strategického plánování, smart cities nebo vzdělávání. Graduovala jsem Montaně, odmaturovala v Ostravě, vycestovala na dva semestry studia do Arizony, Rigy a pokračovala na letní stáž do Bruselu. Na závěr roku 2022 se již podruhé za PDMMO zúčastním Konference mládežnických parlamentů ve Švýcarsku, kde nehodlám své cesty ukončit. Pokud přijde čas na odpočinek, tak mezi mé záliby patří: Americký football, Rugby, cyklistika, víkendy na lyžích, činnost v turistickém oddíle mládeže spojená s pořádáním letních táborů, zahraniční kultury a v neposlední řadě se neformálně vzdělávat.

Kevin Wrobel

Člen od roku 2021

Studuji Architekturu a urbanismus na Fakultě architektury Vysokého učení Technického v Brně. Bohužel jsem kvůli své budoucnosti musel odcestovat z Ostravy, ale své vztahy stále udržuji a snažím se pro PDMMO, ale taky pro mládež dělat maximum, co mi volný čas dovolí. Rád se podílím na různých akcích, v kterých vidím smysl. Mám rad zpěv, muziku, ale také sporty, jako například fotbal, atletiku, tanec. Jsem držitelem zlaté úrovně Dofe. Ve volném čase se snažím neformálně vzdělávat a zkoušet různé věci, navštěvovat různá místa, protože svět je úžasně rozmanitý a chtěl bych ho poznat co nejvíce.

Maru Vehovská

Členka od roku 2021

Maru o sobě zatím bohužel nic nenapsala. 🙁

Aneta Jandíková

Členka od roku 2022

Anet o sobě zatím bohužel nic nenapsala. 🙁

Jan Ujazdovský

Člen od roku 2022

Ahoj moje jméno je Jenda. Jsem žákem na ZŠ Jugoslavské. Věnuji se Basketbalu nebo jednotce SDH Ostrava-Zábřeh. Do parlamentu jsem se přidal v Říjnu roku 2022 s tím že bych se rád naučil něco nového a načerpat zkušenosti kterých nemám až tak hodně. Po nástupu jsem začal aktivně docházet na zasedání parlamentu. Jsem rád že se můžu podílet na projektech které se dělají v PDMMO.

Klára Nantlová

Členka od roku 2022

Klárka 2022 Jmenuji se Klára Nantlová, je mi 16 let a jsem studentkou Gymnázia Cihelní ve Frýdku-Místku. Když se zrovna nevěnuji učení, tak si ráda čtu, chodím na procházky, sportuji, peču nebo si udělám pohodlí a sleduji pohádky nebo kriminální dokumenty. Mezi mé oblíbené činnosti patří i cestování a poznávání nových věcí a míst. O parlamentu jsem se dozvěděla minulý rok na projektu Škola demokracie 3 v Trenčíně a rozhodla se ho navštívit. Viděla jsem v jeho činnosti smysl, chtěla jsem si rozšířit obzory a načerpat nové zkušenosti. Připojila jsem se tedy ke skvělé a přátelské skupině lidí a stala se členkou

Kristýna Anna Kubanková

Členka od roku 2022

Jmenuji se Kristýna Anna Kubanková. Bydlím dostatečně blízko Ostravy, abych se považovala za ostravačku, ale zároveň daleko, aby po mně v příměstských autobusech chtěli kupón na dvě zóny. Jsem věčně veselou studentkou stavebního inženýrství a projektantkou vzduchotechniky. Ráda si čtu, běhám se svým (za svým) psem, hraju hry, ale svůj čas věnuji převážně vzdělávání.